Search Site

Forhandlere: her finder du vores vine

Nysgerrig på at se mere til vores unikke vine, eller måske endda smage på dem? Vores vin er nu tilgængelige hos en række restauranter, barer og specialbutikker over hele landet.

Har du lyst til at få et glas eller snakke med en ekspert om vinene, kan du besøge nedenstående steder, som forhandler vores vine. Prøv for eksempel et glas i forbindelse med din næste hyggeaften i byen, eller kig forbi en af nedenstående vinhandlere for en snak om vinene inden du køber.

 

Hoteller, restauranter og caféer

 

Navn Adresse By Hjemmeside
       
       
Dahl og Dahl Dronningens Tværgade 6      1302 København www.dahl-dahl.dk 
       
Pegasus Mysundegade 28 1668 København V      www.pegasus-chp.dk 
       
Eat Event Digevej 114 2300 København S www.eatevent.dk
       
Café Bjerget Bispebjerg Torv 8 2400 København NV  
       
Cafe Parken Nøkkerosevej 23 2400 København NV  
       
Dahl & Dahl Pizzabar Havnegade 15 3760 Allinge Dahl & Dahl Pizzabar på Facebook
       
Pilen Pilevej 8 3760 Allinge Pilen Allinge på Facebook
       
Madam Bagger Havnegade 17B 4220 Korsør www.madambagger.dk
       
Den Blå Café Slotsgade 4 6000 Kolding www.denblaacafe.dk
       
Kolding Hotel Apartments Kedelsmedgangen 12 6000 Kolding www.koldinghotelapartments.dk
       
Nord Gourmet Kokbjerg 14 6000 Kolding www.nordgourmet.com
       
Tobbers Gråbrødregade 13 6000 Kolding Tobbers på Facebook
       
Smækker Lækker Låsbygade 27 6000 Kolding www.smaekkerlaekker.dk
       
Sdr. Bjert Kro Gl. Bjert 16 6091 Sdr. Bjert www.sdrbjertkro.dk 
       
Den Gamle Avlsgård Farupvej 10G 6760 Ribe www.dengamleavlsgaard.dk
       
Restaurant Fællessletgård Ibækvej 46 7100 Vejle www.faellessletgaard.dk

 

 

Vinhandlere og specialbutikker

 

Navn Adresse By Hjemmeside
       
Malbeck Istedgade 61 1651 København V      www.malbeck.dk
       
Backe Vin Bjerggade 12C 3000 Helsingør www.backevin.dk 
       
Harresø Helligkorsgade 15 6000 Kolding www.harresoe.com
       
Kolding Vinhandel Låsbybanke 12 6000 Kolding www.koldingvinhandel.dk 
       
Vin og Gastro Storetorv 9 6200 Aabenraa www.vinoggastro.dk
       
Vinfordig.dk Søndergade 1 6650 Brørup www.vinfordig.dk
       
Mundskænken Exnersgade 18 6700 Esbjerg Mundskænken på Facebook
       
Vinlageret Fanø Hovedgade 37 6720 Nordby, Fanø  
       
Eriksens Vinhandel Danmarksgade 31B 7000 Fredericia www.eriksensvinhandel.dk
       
Luka kaffe og the Nørregade 53 7100 Vejle www.luka-kaffe.dk 
       
Give Vinhandel Østergade 7 7323 Give www.givevinhandel.dk
       
Wøldiche Vine Marius Jensens Vej 11A         7800 Skive www.woeldiche-vine.dk 
       
Chas. E. Vinhandel Ellebjergvej 12 8240 Risskov www.chas-e.dk
       
Kama Group Kannikegade 9 8500 Grenaa www.kamagroup.dk

 

Driver du hotel, restaurant, bar eller specialbutik med fokus på unikke vine? Kunne du tænke dig at forhandle vores vine? Læs mere her.

På denne hjemmeside anvender vi cookies for at give dig den bedst mulige besøgsoplevelse. Læs mere om cookies her.
x

Back to top